top of page

Idėja Lietuvai - NEW KAUNAS - Future City of Lithuania | Lietuvos ateities miestas | Architektūros p

Tapkime drąsia savo globalios ateities viziją kuriančia šalimi. Užsibrėžkime pačius aukščiausius ir tauriausius tikslus. Galvokime ir kalbėkime apie tai, kas šiandien mums gali atrodyti kaip nereali utopija. Siekime jos. Galbūt mes jos ir nepasieksime - bet eidami link jos tapsime stipresni. Baikime verkšlenti ir kurti idėjas, kaip pasivyti vieną ar kitą šalį. Kurkime savo ateities viziją ir procesą einantį link jos taip, kad kitos šalys imtų pavyzdį iš mūsų.

Pristatome Lietuvos ateities miestą - New Kaunas.

Vieną dieną, kai robotai atliks didžiąją dalį žmonijai reikiamo fizinio darbo, svarbiausias žmogaus gebėjimas bus kūrybingumas. O kūrybingiems žmonėms reikės unikalios gyvenamosios aplinkos, kuri išlaisvintų žmogaus vizijas.

New Kaunas - Miestas, kuris papildo gamtą jos nesugriaudamas. New Kaunas įkuriamas tarp dviejų jau veikiančių hidroelektrinių. Miesto pastatų pamatai įrengiami su pilnai miesto poreikius patenkinančiu geoterminiu tinklu. Pastatų fasadai saulės ir vėjo energiją paverčia elektra.

Miesto dydis planuojamas taip, kad žmogus nesunkiai galėtų nueiti nuo miesto centro iki pakraščio. Skatinama sveika gyvensena ir žmogaus fizinis aktyvumas. Mieste įrengiamas elektrinių traukinių žiedas. Miestas turi savo oro uostą, kuris užtikrina greitą ir patogų susisiekimą su pasauliu. Ateities miestas be automobilių, o tie automobiliai, kurie vis dar likę - per miestą pravažiuoja stikliniu tuneliu. Tame pačiame tunelyje įrengtas ir HyperLoop. Didžioji dalis reikalingo maisto užauginama mieste. Pastatuose įrengiami šiltnamiai. Miesto kanale auginamos žuvys. Ant namų stogų ganosi galvijai ir įrengiami bičių aviliai. Visos maisto atliekos kompostuojamos ir paverčiamos energija.

New Kaunas - pilnai automatizuotas miestas, valdomas didžiojo miesto kompiuterio. Pastatų rūsio aukšte įrengtas milžiniškas didysis miesto serveris.

Kartais pamirštame, jog vienas iš pagrindinių architektų uždavinių - kokybiška ir dabartinius gyvenimo iššūkius atitinkanti aplinka. Apsiribojame pavienio paveikslo kūrime, kuris dažnai gražus tik vienu rakursu. Renovuojame sovietinius daugiabučius “apklijuodami” putplasčiu, kuris tetarnaus penkis metus, bet pamirštame, kad per transporto kamščius nebegalime nuvažiuoti į darbą, vaikai neturi kur spardyti kamuolio, o kaimyno senas automobilis baigia užremti laiptinės duris. Visi ieškome greito recepto kaip “kažką” ir “labai greitai” sutvarkyti, bijodami į procesus pažvelgti “iš esmės”.

Mes galime ir turime būti vizionieriais, siūlyti drąsias idėjas. Šiame projekte sprendžiamas ne vien tik architektūrinės formos ir išraiškos uždavinys - įdomu tai, kokius klausimus projektas kelia ir kaip į juos atsako. Kaip turi atrodyti XXI amžiaus miestas? Ar tikrai mieste judėti galime tik pasenusiais automobiliais ir sukti galvą kaip sulopyti gatves? Ar tikrai negalime sau leisti futuristinės ir utopinės architektūros? Ar verslo centras negali funkcionuoti kartu su kitomis funkcijomis? Ar mes tikrai galime ir mokame išnaudoti unikalią gamtinę aplinką?

Nedaugelyje miestų galima puse metų buriuoti, pabėgiojus ar pažaidus tenisą, Ąžuolyne tęsti darbą bendradarbystės erdvėje, o vakare mėgautis vienu didžiausiu ir tikrai lietuviškai unikaliu Kauno tarpukario architektūros rinkiniu!

Kaunas jau Tarpukariu nebijojo iššūkių - turėjo tikslą tapti ir tapo Europos sostine. Pabandykime pasvajoti kaip atrodys miestas, kuriuo didžiuosis mūsų anūkai. Juk ar gali būti nuostabesnių vietų gyventi?

New Kaunas ateities miesto viziją sukūrė architektų studija Baltic Architects Group, kuri kviečia Lietuvos architektus prisijungti prie šios iniciatyvos ir kurti skirtingas esamų ir naujų Lietuvos miestų ateities vizijas. Kurkime ateities architektūrą, kuri prisidėtų prie visos Lietuvos ateities globalios vizijos.

Pasidalinimai
Naujausi
Archyvas
Ieškoti
Sekite Mus
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Pinterest Social Icon
bottom of page